Ahşap Görünümlü Seramikler

Ahşap görünümlü seramik modelleri genellikle dayanıklılığının yüksek olması amacıyla kullanılmaktadır. Seramik görüntüsünden hoşlanmayan kişiler için görünümünde değişiklik yapılarak ahşap görünümlü seramikler haline getirilmektedir. Günümüzde kullanılan en yeni seramik modellerinden biri olmasına rağmen talepler olabildiğince yüksekte olmaktadır. Seramik fayansların ahşap görünümü açısından alıcılara birçok farklı seçim imkanı sunulmaktadır. Bu seramik modellerinin çeşitliliği kişilerin özgünlüğüne göre de değişiklik gösterebilir. Bu çeşitlilik; renk, kesim, fiyat ve seramiğin cinsine göre artış göstermektedir. Ahşap görünümlü bu seramiklerin fiyatları çeşitliliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat bilgisi aktarmak doğru olmamaktadır.

Ahşap Görünümlü Seramiklerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Ahşap görünümlü seramik modelleri genellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise banyo ve mutfakların daha aydınlık, daha ferah, daha şık ya da iç açıcı gözükmesini sağlamak amacı gütmektedir.Ahşap Görünümlü Seramikler

Ahşap Görünümlü Seramiklerin Temizliği Basit midir?

Ahşap görünümlü bu seramiklerin uygulandığı genel alanlar banyo ve mutfaklar olduğu için ve gün içerisinde en çok kullanılan alanlar da bu alanlar olduğu için çok fazla kir barındırmaktadır. Bu nedenlerle de banyo ve mutfak tasarımlarında ahşap görünümlü seramik kullanımı temizliğin basitleşmesi açısından oldukça etkili bir yöntem olarak da bilinmektedir. Çünkü fayans temizlikleri diğer ham maddelere göre olabildiğince basit olarak bilinmektedir. Ahşap görünümlü seramiklerin basit temizlenmesinin dışında bir de bu seramik modellerinin kiri saklıyor olması, kirliliği belli etmiyor olması alıcıların tercih sebebi olmaktadır. Bu seramikler sayesinde hem kolay temizlik yapılabilmekte hem de kiri saklayan yapısıyla her gün elde bez ile dolaşma durumuna son verebilmektedir.