Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Bebek odası düzenlemek hem oldukça heyecanlı hem de oldukça keyifli bir iş. Bebeğin odası için her detayı düşünmek ve eğlenceli bir dekor istemek her ebeveynin aklının bir köşesinde bulunuyor. Tasarımların, beğenilerin ve modanın çok çabuk değiştiğinin farkındaysanız ve her zamana uygun bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, yazımız size yardım edecektir. Odalarda harikalar yaratan bazı ipuçları, bütçe dostu bebek odası için dekorasyon önerileri sizlerle.

Büyüyen Beşik

Sürekli beşik değiştirmek istemeyenler için önerimiz büyüyen beşikler. Bebeğin fiziksel özellikleri çok hızlı gelişim gösterir. Kilosu ve boyu, oldukça hızlı bir biçimde değişecektir. İlk altı ay döneminde rahat yatabildiği küçük bebek beşikleri, bir süre sonra rahat ettirmeyecektir. Sürekli bir beşik değiştirme işlemi yapmak istemiyorsanız; bebeğin dört yaşına kadar rahatlıkla yatabileceği beşik modellerinden birini tercih etmelisiniz.

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Eski Mobilyaları ve Duvarları Yenilemek

Evinizde kullanmadığınız ama sağlam durumda olan bir şifoniyer, raf ya da dolap varsa bu mobilyaları yenileyerek değerlendirebilirsiniz. Yapışkanlı kağıtlar ve desenli folyolar kullanarak mobilyaları kaplayabilirsiniz. Çiçek ve hayvan figürleriyle tasarlanan çekmece ve dolapların kulplarını da değiştirebilirsiniz. Duvar süslemeleri ve rengi de şüphesiz, odanın havasını en çok değiştiren unsurlardan biri. Bebek odası dekorasyonunda da bu durum değişmiyor. Odaya sevimli bir hava katmak için, pahalı duvar kağıtlarına ihtiyacınız yok. Odaya eğlenceli ve keyif dolu bir hava katmak için ihtiyacınız olan şey; eğlenceli figürlerle duvar kaplamadan başka bir şey değil!

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri