Çatı Katı İçin Mobilya Modelleri

Evlerin çatı katları, dekorasyon için çalışılması nispeten zor olan alanlardan biridir. Eğimli tavanlar sebebiyle, kullanım alanları oldukça dar olan çatı katı odalar; doğru şekilde bir dekorasyonla hem oldukça işlevsel, hem de oldukça şık bir hale getirilebiliyor. Peki, çatı katı için mobilya modelleri nelerdir?

Şık ve İşlevsel Dekorasyon

Türk mimarisinde ve kültüründe çatı katlı evler çok yaygın olmadığı için, dekorasyonda da çok fazla örnekle karşılaşmak mümkün olmuyor. Birkaç püf noktasıyla şık ve işlevsel bir dekorasyon yakalamak mümkün hale geliyor. Mistik bir hava yakalamak için, boş olan ya da kullanılmayan eşyalar ile doldurulmakta olan çatı katlarını; doğru dekorasyonlarla muhteşem yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz bu odaları genç odası yapar, dilerseniz misafirleriniz ya da kendiniz için birer huzur mekânı yapabilirsiniz. Özellikle beyaz mobilyalar, söz konusu olan çatı katını daha ferah gösterecektir. Açık renkli mobilyalarla modern bir görünüm elde edebilirsiniz.Çatı Katı İçin Mobilya Modelleri

Sıcak Ortamlar Yaratmak İçin

Son yıllarda toprak fiyatlarının yükselmesi nedeniyle, bodrum katından çatı katlarına kadar, evin her köşeleri kullanılır hale gelmiştir. Çatı katı dekorasyonları da ilgi odağı olmaya başlamıştır. Küçük olan çatı katlarını verimli şekillerde kullanarak sıcak ve samimi ortamlar yakalayabilirsiniz. Özellikle küçük dekorasyonlar; geniş yastıklı olmayan yumuşak koltuklar tercih edebilirsiniz. Çatı katlarında duvarlar için krem ve açık ceviz rengi tercih edebilir; odaya renk ve sıcak bir hava katmak için de turuncu ya da turkuaz biblolar kullanabilirsiniz.