Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Duvar kağıtları, duvarları boyamak yerine daha kolay bir şekilde güzel görünmesini sağlamak için yapılır. Ancak duvar kâğıdı sökmek, yapmak kadar renkli bir çalışma değildir. Bazen duvar kâğıdı sökme işi o kadar can sıkıcı oluyor ki, bir daha kullanılmamak üzere harika fikirler ortadan kaldırılıyor. Normalde duvar kâğıtları tek parça halinde sökülmeye çalışılır. Ancak bu pek mümkün olmaz ve bir sürü parça duvarda kalır. Bunlarda tek tek elle sökülmeye çalışılır. Peki, kolay bir şekilde duvar kağıdı nasıl sökülür?

Duvar Kağıdı Nasıl Kolayca Sökülür?

Sıvaya hasar vermeden duvar kağıdını sökmenin birkaç küçük sırrı vardır. Bu püf noktaları bilmek duvar kağıdıyla cebelleşmenizin önüne geçecektir. Öncelikle büyük bir kabı yanınıza alın. Bu kabın içerisine sıcak suyu doldurun. Bu sıcak suyunda içerisine bulaşık deterjanı ekleyin. Bu işlemi bir sünger vasıtasıyla yapmanızda fayda vardır. Duvar kağıdının iyice deterjanı çekip yumuşadığından emin olduğunuzda ise onu duvardan sökebilirsiniz.Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Duvar Kağıdı Sökmek İçin Alternatif Yöntemler Nelerdir?

Öncelikle duvar kağıtları ek yerlerinden başlanmak üzere, dikkatlice sökülebilir. Ardından sprey şişesi içerisinde yine sıcak su-deterjan ya da sıcak su-sirke karışımını ekleyin. Bu karışımı kalan parçalara sıkın ve kalanlarda yine spatula yardımıyla kazımaya çalışın. Duvarda kalan deterjan kalıntılarını ise temiz bir sünger vasıtayla temizleyin. Evinizde buhar üflemesi yapan bir cihaz varsa buda duvar kağıtlarını sökmek için kullanılabilir.