Eski Eşyalar İle Dekorasyon Yapma

Her evde zaman zaman, irili ufaklı eşyalar çıkabiliyor gereksiz gördüğümüz. Bu eşyaları atmak yerine geri dönüşüm ile hayatımıza tekrar kazandırabiliriz. Bu yöntem aynı zamanda bir doğa dostu. Yıllardır kullanıp eskiyen ve bir kenara bırakılan ya da kullanmadığınız eşyalarla evi yeniden düzenlemek mümkün! En basit şekilde yapılan ve en ucuz maliyetle hayata geçirilebilen eski eşyalar, eskisinden de iyi işlevlere sahip olacak. Pek çok konuda da kazanan siz olacaksınız. İşte, eski eşyalar ile dekorasyon yapma önerilerinden birkaçı:

Ortamlar Aydınlansın: Rengârenk Süzgeçler

Yıllardır mutfağınızda kullandığınız süzgeçleri duvarlarınızda bir dekorasyon ürünü olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik oldukça kolay. Porselen ya da metal türde olan bu minik mutfak ürünleriyle duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Süzgecin içine minik bir ampul yerleştirmek yeterli olacaktır. Bu dekorasyonla beraber, gece kitap okurken loş bir ortam yaratmış olacaksınız.

Eski Eşyalar İle Dekorasyon Yapma

Çaydanlıktan Rengârenk Saksılar

Yıllardır lezzetli çaylar yaptığımız çaydanlıkların bir dekorasyon ürünü haline gelebileceğini hiç düşündünüz mü? Şaşırmayın! Söz konusu olan yaratıcı dekorasyon fikirleriyse pek çok konuda yeni fikirler ortaya çıkıyor. Çaydanlıktan oluşan rengârenk saksılar da, bu parlak fikirlerden bir tanesi yalnızca. Eğer minik bir balkonunuz ya da bahçeniz varsa; bu fikri siz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çaydanlıkları isterseniz kendi renginde bırakabilirsiniz isterseniz de farklı renklerle boyayıp süsleyerek renkli çiçekler ekleyip duvara sabitleyebilirsiniz.

Eski Eşyalar İle Dekorasyon Yapma