Eviniz İçin Salon Rengi Önerileri

Ev dekorasyonu için, pek çok renk önerisi karşımıza çıkıyor. Bu kadar çok renk alternatifi olması da bazı durumlarda kafa karışıklığı ve seçim yapmakta zorluk yaratabiliyor. Yazımızda eviniz için salon rengi önerileri ve hangi renkleri bir araya getirebileceğinizi derledik.

Aydınlık ve Ferahlık Olsun Diyenler İçin

Aydınlık bir görünüm sevenler, genellikle beyaz ve krem tonlarını tercih ediyor. Salonlarda modern ve şık bir görünüm yaratan krem dekorasyon, mürdüm ve bordo tonlarıyla kombin ediliyor. Beyaz tonları ise, genellikle duvarlarda ya da tekstil ürünlerinde tercih ediliyor. Hijyen ve rahat kullanım açısından halılarda pek kullanılmayan beyaz rengini, televizyon ünitesinde ya da vitrinlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Beyaz ve krem rengine enerji katmak ancak ferahlığın bozulmasından çekiniyorsanız hemen her rengin açık tonunu tercih edebilirsiniz. Örneğin buz mavisi ve eflatun, beyazın da kremin de aydınlık havasını bozmadan renk katmaktadır.Eviniz İçin Salon Rengi Önerileri

Biraz Renk Olsun Diyenler İçin

Salon dışındaki odalarınız oldukça aydınlık bir görünümdeyken; salonunuza renk katmak isteyebilirsiniz. Bu durumda devreye turkuaz, mercan ve kiremit rengi giriyor. Beyaz ve turkuazı birlikte kullanarak salonunuza Akdeniz esintisi taşıyabilirsiniz. Ya da nane yeşili duvarlarınıza asacağınız mercan dekorasyon ürünleri ve tablolar oldukça canlı ve enerjik bir görünüm yaratacaktır. Gri koltuklarınızın üzerine örteceğiniz kiremit örtüler ya da turuncu yastıklar da yine, canlılığı beraberinde getirecektir.