Gardırop Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gardırop odamızdaki en önemli ve en ağır mobilyaların başında gelir. Nedeni ise neredeyse odanızın tüm dağınıklığını kaldırması ve kıyafetlerinizden aksesuarlarınıza kadar içinde bulundurmasıdır. Bu kadar önemli bir konumda bulunması da doğal olarak seçimi sırasında bazı püf noktalarına önem verilmesini gerektirir. Gardırop seçimi nasıl olmalıdır? sorusunun temelde cevabı sizin ihtiyaçlarınıza göre olmasıdır.

Dekorasyon Ve İhtiyaç Arasında

Yatak odanıza hem işlevsel hem de tasarım olarak dikkat çekecek bir parça seçmek sizi her iki anlamda da mutlu edecektir. Bundan dolayı işlevsel olmasına dikkat ederken görünümüne de bir o kadar dikkat etmek gerekir. Yatak odanızda gözünüze hoş görünmeyen bir parçanın bulunmasını istemezsiniz. Güzel bir tasarım olmasına odaklanarak da işlevsel, sizin kıyafetlerinizi alamayacak bir gardırobu seçmek daha da kötü bir hata olacaktır. Bundan dolayı dikkatli olmak gerekir.Gardırop Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Şekli, Rengi ve Modeli

Küçük bir odanız olması durumunda renginin beyaz olması daha geniş ve ferah bir oda olarak algılanmasına neden olacaktır. Ayrıca aynalı ve sürgülü olan modeller de yer tasarrufu açısından önemlidir. Kapakların açılması kadar boşluk ihtiyacınız olmaz. Ayrıca daha şık görünecektir. İçindeki bölmeler de işlevsel olması açısından önemlidir. Çünkü çekmeceler, askılar ve diğer gözler işlevsel açıdan değerlendirildiğinde kesinlikle boyut önemli olmadan daha çok eşyayı içinde barındırabilir. Detayların değerlendirilmesi ve topluca karar verilmesi önerilir.