Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Gençlerin dünyası diğer yaş gruplarına göre daha farklıdır, hareketli, canlı ve enerji doludurlar. Enerji dolu olan bu gençler yaşadıkları alana ve çevrelerine de enerji yayarlar. Onların güçlü dünyalarına uyum sağlayan ve onların hareketlerini kısıtlamayan ortamlarda bulunmayı tercih ederler. Evde, okulda, sokakta her yerde canlı ve enerjiktirler. Yaşadıkları yerlerin de böyle canlı olmasını isterler, cıvıl cıvıl, enerjik odalar isterler. Peki, gençleri mutlu etmek için genç odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Genç Odasında Canlılık

Bir genç odasında mutlaka olması gereken renklerdir. Renklerin büyülü dünyası onların iç dünyasını yansıtır, hangi renkleri seviyorsa o renkleri kullanarak ışıltılı ve cıvıl cıvıl bir dekorasyon yapılmalıdır. Duvarlarda kullanılan renkler ile mobilyada kullanılan renklerin uyumlu olması hoş bir durum oluşturur. Duvarlar canlı renk ile boyanmış ise mobilyalarda sakinlik kazanmak için daha sade ve pastel renk seçilmelidir. Duvarın bazı alanlarında sevdikleri ünlülerin posterleri kullanılabilir, yine sevilen bir saat ile farklı bir hava yaratılabilir.Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Aksesuar Seçiminde İç Sesine Kulak Verin

Genç odasında mobilyalardan daha çok odada yer alan diğer objeler dikkat çeker. Çünkü gençlerin dünyasından gelen fikirler ve yaratıcılıklar aksesuarlara yansıtıldığında çok ilginç görünümler yakalanabilir. Tavandaki aydınlatma, masanın üzerindeki kalemlikler, çerçeveler, duvardaki tablolar, yerdeki halı her biri özel olmalıdır. Tüm bu ayrıntılar onların isteklerini yansıttığında çok mutlu olurlar.