Geniş Alanlar Yaratmak İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yeni bir ev aldınız, evlendiniz ya da eşyalarınızı yenilemeye karar verdiniz. Peki, alanlarınızı daha verimli ve aktif kullanabilmeniz için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Öncelikle dar bir odanın daha verimli nasıl kullanacağı konusunun mobilyadan geçtiğini bilmenizde fayda bulunuyor. Pek çok kişinin aklına takılan geniş alanlar yaratmak için mobilya seçimi nasıl olmalıdır sorusunun temelinde aslında açık renk mobilyalar yatıyor.

Köşe Takımlarını Deneyin

Daha geniş alanlar yaratmak için yalnızca açık renk mobilyalar tercih etmek yeterli olmaz. Köşe takımı gibi sistematik ve kullanışlı ürünler, hem daha ez yer kaplayacak, hem de daha modern bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle tay tüyü köşe mobilyalarının son zamanlardaki tasarımı evlerin daha aydınlık olmasını da sağlıyor. Tekli koltuklar genellikle fazla yer kaplayan ürünler olduğu için dar odalarda tercih edilmiyor.

Geniş Alanlar Yaratmak İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ölçüler İle Mobilya Yaptırın

Her mobilya aynı ölçüde üretilmiyor. Ancak genel olarak büyük ebatlar kullanılıyor. Bu da küçük odaların çok daha dar görünmesine neden oluyor. Hazır mobilya almak yerine, kendi mobilyalarınızı yaptırırsanız ölçüler ile oynayabilirsiniz. Üstelik daha küçük mobilya yaptırmanız size daha az maliyet getirir. Dilediğiniz kumaş ve ağacın kullanıldığı bu mobilyalarınız sayesinde odalarınız daralmaz ve daha ferah bir görünüm elde edilir. Hatta yatakları da boyunuza göre hazırlatabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.