Her Mevsime Uygun Mobilya Nasıl Seçilmelidir?

İnsanların üzerinde mevsimlerin etkisi düşünüldüğünden çok daha fazladır. Hayatların akışından dinlenilen müziklere, izlenilen film türlerinden ilgilenilen konulara ve hatta evlerinde kullandıkları mobilya türlerine kadar her türlü noktada bu etkileri görmek mümkündür. Bu düşünüldüğünde her mevsime uygun mobilya nasıl seçilmelidir?

İlkbahar ve Yaz Ayları

İlkbahar aylarının gelmesi ile beraber insanların ruhları ısınmaya ve hareketlenmeye başlar. Bu sebeple evlerinde genellikle canlı renkleri tercih ederler. Bahar aylarında mavi ve yeşil tonları yaygın olarak görülürken yaz ayları en çok beyaz renk görülmektedir. Buna ek olarak keskin renk geçişlerini tercih ederler. Örnek olarak yaz aylarında kırmızı ve beyaz geçişleri yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunların yanında evlere minimalist yanı az eşya içeren ve sade tasarımların tercih edildiği dekorlar hakim olmaktadır.

Her Mevsime Uygun Mobilya Nasıl Seçilmelidir?

Sonbahar ve Kış Ayları

Sonbaharın başlaması ile beraber evlere bir anda pastel tonları hakim olur. Mobilyalara hakim olan bu renkler arasında genellikle yumuşak renk geçişleri tercih edilir. Toprak renginin çok tercih edildiği bu aylarda özellikle minimalist tasarımlardan uzaklaşılır. Onun aksine daha şaşalı görünümlü mobilyalarla birlikte klasik modeller ve masif ahşap tasarımları en çok tercih edilen mobilyalardır. İnsanlar bu aylarda özellikle evlerine hüzünlü bir romantizmin hakim olmasından hoşlanırlar. Bunun en yaygın örneği koltuk tasarımları ve renklerinde görülmektedir. Aynı zamanda muhtemelen havaların soğuması sebebi ile evler oldukça yoğun eşya ile doldurulmaktadır.

Her Mevsime Uygun Mobilya Nasıl Seçilmelidir?