İdeal Bir Bebek Karyolası Nasıl Olmalı?

Anne adayları dünyaya gelecek olan bebekleri için her detay ile kendileri yakından ilgilenirler. Herşeyin özenle seçilmesi anne adaylarının telaşını bir nebze dahi olsa arttırır. Özellikle bebek doğduktan sonra uyuyacağı karyola oldukça önemlidir. Bebeklerin sağlığını sadece gıdalarının takibine bırakmamak gerekir. Kullanılan her eşya sağlıklı malzemelerden üretiliyor olması gerekir. Sağlığı tehdit edecek hiçbir mobilya bebek odasında bulunmamasına özen gösterilmesi şarttır. Özellikle ideal bir bebek karyolası nasıl olmalı?

Bebeklerin Uykusu Kaçmasın

Yeni doğan bir bebek veya büyümeye meyilli bir bebeğin yattığı alan önemlidir. Çünkü uyku bebekler için değerlidir. Gıdadan sonra uyku en önemli ihtiyaçtır. Sağlıksız ve kullanışsız bir karyola da bebekler uykuya tam olarak dalamaz ve bu durum onların huysuz bir gün geçirmelerine neden olur. Özellikle karyola sallamaya müsait olmalıdır. Sonrasında kullanılan malzemeler sağlıklı ve kaliteli olmalıdır. Ayrıca karyolalara bebeklerin güvenliği için gerekli önemler aldırıcı aparatlarında bulunması gerekir. Bebekler ilk aylarında annelerine daha yakın olmaları için hareketli ekipmanlara sahip olarak gerektiğinde bir tarafı açılıp annenin yatağına bağlanması önemlidir.İdeal Bir Bebek Karyolası Nasıl Olmalı?

Bebek Karyolalarının Renk Seçimi

Bebek karyolaları belli ebatlarda olup kaliteli malzemelerden üretildikten sonra renk seçimi de önemlidir. Odanın diğer mobilya rengine uygun olanı seçilerek ortamın uyumunu bozmamak gerekir. Ayrıca açık renkli karyolalar bebekler için daha uygundur. Yüksekliği ve genişliği ebeveynlerin tercihine bırakılabilir.