IKEA Mağazalarının Pazarlama Sırrı

Türkiye’de de çok büyük bir marka haline gelen IKEA mağazalarının pazarlama sırrı ile alakalı olarak merak ettiklerinizi sunacağız. IKEA, an itibari ile İsviçre’den çıkmış ve kısa süre içerisinde dünyanın en büyük mobilya mağazası zinciri olarak da dikkat çekiyor. IKEA markasının her geçen gün büyüyen ve gelişen konsepti inanılmaz seçenekleri sunuyor diyebiliriz.

IKEA mağazalarının bir konsepti ve hikayesi mevcut. Mağaza içerisine girdiğinizde öyle bir pazarlama prensibi hakim ki inanılmaz seçenekler ön plana çıkıyor diyebiliriz.

IKEA Showroom Dekorasyonu

IKEA mağazalarına daha önce girmeyen okuyucularımız için biraz anlatalım. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı mobilya mağazası olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu başarı tesadüf değil. Dünyanın en iyi mobilya tasarımcıları, IKEA showroomları için zaman içerisinde mobilya tasarlar.

İLK PAZARLAMA SIRRI ise tüm mağazalarda ki konsept. IKEA mağazaları, o kadar komplike bir şekilde dizayn edilir ki GİRİŞ yaptığınız andan ÇIKIŞ yapacağınız ana kadar tüm mağazayı gezmeniz gerekiyor. Mağaza içerisinde ilerlerken çıkışa kadar sizlere tüm dekorasyon alanları ve alışveriş bölümlerini geziyorsunuz. Bu sayede mağazada gezmediğiniz bölüm, görmediğiniz alan kalmıyor ve bu çok büyük bir pazarlama prensibi diyebiliriz.

IKEA Mağazalarının Pazarlama Sırrı

Dünyanın En İyi Tasarımcıları Özgün Mobilyalar Tasarlıyor

Tamamen mobilya tasarımları alanında ihtisas yapmış dünyaca ünlü isimler, IKEA mağazaları için özel olarak tasarımlar hazırlıyor. Bu tasarımların tamamı da sizlerin taleplerinize göre özel olarak üretilebilir tasarımlar diyebiliriz.

Kaliteli malzeme, Avrupai dekorasyon prensiplerini konu alan her anlamda muazzam mobilyalar. Aksesuar seçenekleri olarak da yine dünya genelinde en kapsamlı mağazalarından birisi olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz.

IKEA Mağazalarının Pazarlama Sırrı

Her Mobilya Özel Dekorasyon ile Sunuluyor

Mobilyaları alelade bir katalog üzerinden incelemezsiniz. IKEA mağazalarının tamamında tüm mobilyalar, özel dekorasyon uzmanları tarafından hazırlanmış bölümlerde sunulur. Kısacası yatak odası için o mobilya ile uyumlu muazzam dekoratif bir alan oluşturulmuştur. Dolayısı ile her alanın kendine has bir görselliği, albenisi ve hikayesi söz konusudur.

IKEA markasının kısa zaman içerisinde başarısında ki en büyük sır tamamen bu. Ülkemizde de her geçen gün büyüyen bir marka durumunda.