İş Yerleri İçin Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Birçok farklı koltuk çeşidi vardır ve her koltuğun kullanım şekli ve amacı farklıdır. Bu koltuk şekillerinden bir tanesi olan iş yerlerinde kullanılan koltuklar, gelen müşterileri ağırlamak ve onlara rahat bir bekleme süresi sağlamaktır. Bir iş yeri için koltuk alınırken eve alınan koltuklardan daha farklı biçimdeki koltukları tercih etmek gerekir. Peki, iş yerleri için koltuk seçimi nasıl olmalıdır? İş yerlerinde kullanılacak olan koltuklar seçilirken, koltukların rengine ve konforuna çok dikkat etmek gerekir. Karışık renkteki ve şekildeki koltuklar iş yerleri için uygun değildir bunun yanında kişileri rahatsız eden sert koltuklar da iş yerlerinde kullanımaması gereken koltuklardır.

İş Yerlerinde Hangi Renk Koltuklar Tercih Edilmelidir?

İş yerleri her zaman için şık ve düzenli görünmelidir bu sebeple karışık renkleri tercih etmek yanlış olacaktır. Sade bir renk kullanılmalı ve iş yerine ferah bir hava verilmelidir. Tercih edilebilecek en doğru renk siyah ve beyaz olacaktır fakat beyaz rengi çok çabuk kirlenebilecek bir renk olduğu için daha çok siyah tercih edilir. Bununla beraber iş yerinin duvarlarının renklerine de uygun bir koltuk rengi seçilmeli, birbirine yakışmayan renklerden uzak durulmalıdır. Mavi ve lacivert tonlarındaki koltuklar iş yerleri için oldukça uygundur bu renkteki koltuklar ile işyerleri dizayn edilebilir.İş Yerleri İçin Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İş Yerlerinin Koltuklarının Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Bir iş yeri için koltuk seçilirken boyutuna ve şekline çok dikkat etmek gerekir. Küçük bir iş yeri için büyük boyuttaki koltuklar kullanmak oldukça yanlış olacaktır ve iş yerini olduğundan daha küçük göstererek boğucu bir hava verecektir. Büyük bir iş yeri için orta büyüklükteki koltuklar uygunken küçük iş yerleri için daha ufak boyutlu koltuklar uygundur.