Kırmızı Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonu evin havasını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Ev dekorasyonu için uygun mobilya seçimi, duvar kağıdı, süs eşyaları, halılar ve aydınlatma büyük bir öneme sahiptir. Kırmızı mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ilk olarak renk uyumudur. Kırmızı ateşin ve canlılığın sembolüdür. Seçtiğiniz kırmızı mobilyaların kendini göstermesi için duvar kağıdı ve diğer aksesuarları daha açık tonlarda seçmek gerekir.

Mobilya seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Mobilya seçiminde önceliğiniz kalite olmalıdır. Koltukların rahatlığı kalitesini belirler. Diğer önemli bir unsur kolay temizlenebilir kumaştan yapılmasıdır. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan tay tüyü kumaş hem yumuşak olması hemde leke tutması açısından çok kullanışlıdır. Mobilya rengine karar verirken diğer unsurlara göre karar verilmeli ve odanın aurasını bozmayan ferahlık veren mobilya ve aksesuarları tercih etmelisiniz.

Kırmızı Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Odanızı hangi tarz ile döşemek istediğinize karar verin

Tarzınızı dekorasyona yansıtın. Kırmızı mobilya kullanmak istiyorsanız retro tarzından size göre, ahşap mobilya ve koyu rengin hakim olduğu bu tarz için daha klasik mobilya tercih etmelisiniz. Modern tarz istiyorsanız daha az ve şık eşyalar tercih ederek ferah bir ortam oluşturmalısınız. Koyu renk istiyorsanız luxury tarzına kendi dokunuşlarınızı katarak daha şık ve gösterişli bir tarz yaratabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve her ayrıntıyı değerlendirin. Zıt dokunuşlar ve tonlama ile farklı tarzlar oluşturmak mümkündür.

Kırmızı Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler