Koltuktaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Koltuklar çocuklu ve evcil hayvan beslenen evlerde en sık kirlenen ev eşyalarıdır. Koltuk temizliğine başlamadan önce koltuk kumaşınızı iyi tanımanız gerekir. Koltuk kumaşları genellikle kir tutmayan ve temizlenebilen kumaşlardan üretilir. Koltuktaki lekeler nasıl çıkar? Koltuklardaki lekeleri çıkarırken ağartıcı etkisi olan temizlik ürünlerinden uzak durun.

Koltuk Lekeleri Çıkarırken Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılır?

En çok kullanılan ürün Arap sabunudur. Arap sabununu ılık su ile hazırlayın. Yumuşak toz bırakmayan bir bezle iyice silin. Daha sonra temiz su ile durulama işlemi için tekrar silin ve kurumaya bırakın. Tamamen doğal olan bu yöntem ile koltuklarınız daha temiz görünecektir. Bir diğer yöntem karbonat ile silme işlemidir. Koltuğunuzu hafif nemlendirin. Daha sonra üzerine karbonatı serpiştirin ve nemli bir bez ile silin. Karbonat iyi bir dezenfektandır. Hem koltuktaki lekeleri çıkarır hem de dezenfektan etki sağlar. Tamamen doğal olan bu yöntem en iyi yöntemdir. Sıklıkla kullanılan bir diğer yöntem sirke ile temizlemektir. İnsan vücudunun temizliğinde dahi kullanılan sirke mikropları öldürür ve parlaklık verir. Sirkeyi su ile sulandırarak silin. Direk koltuğun üzerine dökülmesi iz bırakır.Koltuktaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Koltuk Yıkama Şirketleri Tercih Edilmeli mi?

Son zamanlarda hanımlara kolaylık sağlayan koltuk yıkama şirketlerine talep oldukça fazladır. Buharlı temizlik yapılan şirketlerde yüksek buhar basıncı hem temizlik sağlar hem de koltuklara parlaklık kazandırır. Koltuğun kumaşına göre temizlik ürünü kullandıkları için koltuklarda solma ağarma olmaz.