Kumaş Kaplı Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kumaş mobilyalar, deri mobilyalara göre daha fazla tercih ediliyor. Hem renk alternatifinin fazla olması, hem de daha trend olması kumaş mobilyalara olan ilgisi artırıyor. Ancak kumaş mobilyaların getirdiği bazı sorumluluklar da yok değil. Tabi bu noktada Kumaş Kaplı Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Sorusu ortaya çıkıyor. İşte yanıtı.

Tay Tüyünden Olmasına Özen Gösterin

Kumaş mobilyaların yarattığı en büyük risk, lekelenme riskidir. Deri koltuklar lekelendiğinde hafif nemli bir bez yardımı ile temizlenebilir. Ancak kumaş koltuklarda durum daha farklıdır. Eğer deri koltuklardaki temizlik rahatlığını kumaş koltuklarda da yaşamak isterseniz tay tüyü içerenleri tercih edin. Çünkü bu ürün koltuğa dökülen lekenin derine inmesini engeller. Hafif nemli bir bez yardımı ile yüzeyde kalan leke alınabilir. Hiçbir şekilde iz kalmaz ve eskisi gibi ışıl ışıl görünür.

Kumaş Kaplı Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çıkabilir Kumaş Olmasına Dikkat Edin

Bazı mobilyaların kumaşları, yapım aşamasında mobilyaya entegre edilmiştir. Ancak bazı mobilyaların ise sökülüp yeniden dikilebilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sayede temizlenmeleri için kumaşlarının çıkması daha kolay olur. Alırken buna kıstasa dikkat etmeniz mobilyanızı daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Üstelik belli bir süre sonra mobilyanızın döşeme rengini dilediğiniz renk ile değişmesini de sağlayabilirsiniz. Ancak bu koltukların iskelet yapasının kayın ya da ceviz gibi iyi bir ağaçtan seçilmesi uzun ömürlü olması açısından hayli önemlidir.

Kumaş Kaplı Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?