Masif Ahşap Mobilya Nasıl Yapılır?

Masif; ağaçtan kesilmiş saf ağaç dokusudur. Masif mobilyalar evlerde ve gözde dekorasyonlar arasında çokça yer alan bir mobilya türüdür ve masif ahşap mobilya nasıl yapılır?‘ sorusu hep akıllara gelir. Siz de masif malzemelerin ağaç içerisinden direkt olarak kesilip yapılan mobilyalar olduğunu anlayabilirsiniz.

Masif mobilyalar doğal ağaç kesimi olduklarından üzerleri kimi zaman kaplama yahut cila gibi unsurlara başvurulmadan doğal bir biçimde bırakılır ve ev dekorasyonlarının baş tacı haline gelir. Özellikle yemek masalarında kullanılan masif ağaçlar oldukça doğal ve şık bir görünümle pek çok kişinin gönlünü fetheder.

Masif Ahşap Mobilya Modelleri

Yemek masası, sandalyeleri, orta sehpalar, kenar ve zigon sehpalara kadar pek çok ev ve dekor eşyasında rahatlıkla kullanılan masif malzemeler şık ve asil bir görünümle dekorasyona hizmet ederler. Kimi zaman masif mobilyalar kaplama, boyama, rölyef ve cilalama gibi pek çok yöntemle güzelleştirilip sağlam ve estetik bir hale getirilir. Kimi zaman da bu doğal masif parçalar eskitme yöntemi ile kullanıma sunulur ve otantik ve klasik havanın esintilerini taşır.

Masif Ahşap Mobilya Nasıl Yapılır?

Masif Ahşap Mobilya Yapım Aşamaları

Masif parçalar pek çok ağaç türü içerisinden doğal bir şekilde çıkarılır ve kesilir. Gerekli boyutlarda ve modellerde kesilen masifler düzeltilir ve zımparalanır. Ayrıca kaplama ve rölyef vb. boyama çalışmaları ile bu masif mobilyalar kullanılabilecek hale ve görüntüye kavuşturulur. Size kalan ise bu doğal masif mobilyaları uzun yıllar şık bir görüntü ile kullanmak olacaktır.