Mobilya Yüz Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnsanların evlerinin vazgeçilmez unsurları arasında hiç şüphesiz mobilyalar bulunmaktadır. Bu nedenle de insanlar mobilya yüz değiştirme nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Mobilyanın yüzü değiştirilmeden önce mobilyaların yapılış yönteminin incelenmesi gerekmektedir. Ardından mobilyanın içerisinde bulunan eski kumaşı sökme işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak eski kumaşın sökülmesi kumaşı değiştiren kişiye göre farklılık göstermektedir. Sökülen kumaşın yerine ise yeni bir kumaş dikilmektedir.

Mobilya Yüz Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yeniden dikilen kumaşın sünger yapısının ince olması ve farklı desenler ile dikilmesi gerekmektedir. Mobilyanın üst kısmında bulunan kumaşın değiştirilmesi durumunda ise kumaşta renk değişikliği ya da desen değişikliği yapılabilmektedir. Kumaşların da değiştirilmesi durumunda hem yüz hem de kumaş için gerekli en ve boy ölçüleri alınarak yüz değiştirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Mobilya yüzü değiştirme işlemini ev hanımları kendileri de yapabilmektedir. Ancak bu işin genellikle işin ustaları tarafından ev hanımlarının talepleri doğrultusunda yapıldığı bilinmektedir.

Mobilya Yüzü Neden Değiştirilmektedir?

Kullanıcılar mobilya yüzlerini genellikle kirlendiği için, evleri ile uyumlu olmadığı için ve de renk olarak beğenilmemesi durumunda mobilya yüzünün değiştirilmesini istemektedir.

Mobilya Yüz Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mobilya Yüzü Ne Kadar Sıklıkta Değiştirilmelidir?

Mobilya yüzü değiştirme işlemi kullanıcıların taleplerine göre şekillenmektedir. Ancak mobilyalar kirlendiğinde, modanın gerisinde kaldığında ve ev halkı tarafından beğenilmediği durumlarda değiştirilmektedir. Mobilya yüzlerini değiştirmek isteyen kişilerde genellikle 2 – 3 yıllık gibi bir zaman dilimi geçmesi durumunda mobilya yüzlerini değiştirmeyi tercih etmektedir.