Mobilyalarda Sonbahar Havası

Yazın bitmesi ve sonbaharın gelmesi ile beraber sonbaharın izleri insanların psikolojik davranışlarından hayat tarzlarına, giydikleri kıyafetlerinden dinledikleri müziklere kadar bir çok noktaya etki etmektedir. Bunlardan nasibi alan bir başka nokta da ev dekorasyonudur. Mobilyalarda sonbahar havası da kendini git gide göstermektedir.

Mobilyalarda Güzün Modası

Mobilyaların çeşitlerinden tasarımına, renklerinden kullanım biçimlerine kadar bir çok aşamada mobilyalarda sonbaharın havasını üstlerine almış durumdalar. Sonbaharın insanlar üzerine yaydığı yumuşaklık ile en yaygın tercih edilen renkler pastel tonları olarak karışımıza çıkıyor. Buna ek olarak özellikle son bahar yağmurları ile beraber gelen toprak kokusunun etkileri evlerde mobilyalarda tercih edilen toprak tonları ile kendini daha çok göstermekte olduğunu görüyoruz. Koyu renklerin hakim olduğu evlerde özellikle loş ışık tasarımlarının tercih edilmesi de sonbaharın yaygın etkilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple aydınlatmada soluk sarının yanında aynı zamanda evde abajür ile aydınlanmada tercihler arasında.

Mobilyalarda Sonbahar Havası

Hüzünlü Bir Romantizm Ön Planda

Sonbaharın insanların yaz ve bahardan ziyade insanların üzerine yaydığı o hüzünlü romantizm evlerde de kendini göstermektedir. Özellikle yumuşak tonların tercih edildiği bu dönemde yaz aylarında ki gibi keskin renk geçişleri yerine yumuşak geçişler ve genellikle tercih edilen toprak renginin farklı tonları birlikte kullanılıyor. Özellikle mobilyalarda klasik ve daha antik mobilyaların tercih edilmesi ve minimalist tasarımlardan ziyade evde daha sıcak tasarımların tercih edilmesi de sonbaharın en yaygın etkilerindendir.

Mobilyalarda Sonbahar Havası