Mobilyalarda Tarzı Nasıl Yakalayabilirsiniz?

Mobilyalar evin demirbaş sayılacak malzemelerindedir. Hem çok fazla yer kaplamaları hem de kişinin tarzını yansıtmaları nedeniyle oldukça dikkatle seçilmesi ve evin havasını değiştireceği bilinerek hareket edilmesi en doğru püf noktalar olacaktır. Mobilyalar konusunda tarz seçimine geçilmeden önce kişinin nasıl bir tarzda dekorasyon fikri olduğunda hem fikir olunmalıdır. Ardından mobilyalarda tarzı nasıl yakalayabilirsiniz? sorusunun cevabı kolaylıkla ortaya çıkacaktır.

Dekorasyon Fikrine Göre Mobilya

Klasik, rustik, Akdeniz, country gibi başlayan ve birbirinden farklı içeriklere sahip olan dekorasyon havalarından bahsetmek mümkündür. Bunlardan herhangi birine karar verdikten sonra ise buna uygun ve tarzınızı yansıtacak mobilya seçmek sizi dekorasyon konusunda daha başarılı kılacaktır. Hangisine karar verilirse verilsin unutulmaması gereken konulardan bir tanesi kullanılacak alan ve olmazsa olmaz özelliklerdir. Tarzı yakalamaya çalışırken kullanışsız mobilyalar almak kimseyi mutlu etmeyecektir.

Mobilyalarda Tarzı Nasıl Yakalayabilirsiniz?

Tarz Mobilyalar İçin

Tarzınızı belirledikten sonra konseptinize uygun olarak hareket etmek ve kendinizden bir şeyler katmak geriye kalan detaylar olacaktır. Markası ve modeli ne olursa olsun aldığınız tüm ürünlerin tarz olabilmesi için kombinlenmesi ve sizden birşeyler taşıması gerekecektir. Aksi halde sıradan olmaktan öteye gidemeyecektir. Bu nedenle aksesuarlar, mobilyanın renkleri, birbiri ile uyumu gibi konular ayrı olarak özen gerektirir. Mobilyalarınızın tamamlanabilir, fark yaratabilir kumaş ve malzemeye sahip olduğundan da emin olmayı unutmamalısınız. En iyi tarz bile kötü malzemeler ile kötü görünecektir.

Mobilyalarda Tarzı Nasıl Yakalayabilirsiniz?