Mobilyanızla Uyumlu Perde Seçimi

Ev veya oda dekorasyonu bir bütündür. Eşyaların yanı sıra halı, eşya ve perde o evin olmazsa olmazıdır. Bundan dolayı perde seçimi yaparken önemli unsurlara da dikkat etmek gerekir. Uzun yıllar kullanılan mobilyalara yeni perde seçimi yapmak için mutlaka renk ve tarz çeşidine dikkat etmek gerekir. Her odanın döşenmesi farklı olduğundan perde modeli seçimi de farklı olması gerekir. Eğer odanın büyüklüğü küçük ise perde seçiminiz daha sade ve açık renkte olmalıdır. Ayrıca mobilyalarınızın tarzı da perde seçiminde önemli rol oynar. Bu nedenden dolayı zevkinizi ön plana aldığınızda mutlaka mobilyalarınızı da düşünmelisiniz. Peki, Mobilyanızla Uyumlu Perde Seçimi nasıl olmalıdır?

Perdelerin Mobilya İle Uyumu

Perdeler evin önemli eşyasıdır. Sıklıkla kullanılan ve camları kapatan perdelerin seçimi için ilk önce bakacağınız ve önemseyeceğiniz birkaç unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar mobilya ve odanın fiziki koşuludur. Mobilyanız ağır motiflerden oluşuyorsa perde seçiminiz de o modellerden yana yapmanız gerekir. Burada dekorasyon için bu detayları atlamamanız gerekir. Mobilyanızla uyumlu perde seçimi için iç mimarlardan da yardım alabilirsiniz. Ev sahipleri pencereleri için farklı perde modeli seçerken mobilya kısmını unuturlar. Bu durum dekorasyonunuzu tamamlamadığından sizi biraz yorabilir.Mobilyanızla Uyumlu Perde Seçimi

Perdelerin Yansıması

Perdelerin tarzı tamamen sizi yansıtır. Mobilyalarınızla birlikte perdeleriniz bir bütündür. Renk ve tarz seçimi de buna göre yapılmalıdır. Kişiliğiniz ve zevkiniz için perde seçimine dikkat etmelisiniz.