Orta Sehpa Dekorasyonu

Salon dekorasyonu yapılırken, dikkat edilmesi gereken iki materyal bulunmaktadır. Bunlar orta sehpa ve koltuk olmaktadır. Oturma odası ve salon içinde en kullanışlı mobilya olarak orta sehpa karşımıza çıkmaktadır. Bu bölgelerin tasarımlarına dikkat ettiğiniz zaman koltuk, yastık, perde arasında benzer teknikler görebilirsiniz. Fakat burada dekorasyonun ana öğesi olarak orta sehpa çıkmaktadır. Bu nedenle orta sehpa dekorasyonu yapılırken özen gösterilmelidir. Doğru bir şekilde kullanılan orta sehpalar, evinizdeki şıklığı arttırmaktadır.Orta Sehpa Dekorasyonu

Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

  • Orta sehpanın boyutuna ve malzemesine karar verilmelidir. Sehpanın uzunluğu, koltuktan daha küçük olmalıdır. Odada şık bir ortam istiyorsanız, modern tasarımlı mermerler seçebilirsiniz. Ancak daha samimi ve sıcak bir ortam elde etmek istiyorsanız, ahşap sehpalar kullanılmalıdır.
  • Eşya seçerken yalın ve düz hatlara sahip olmasına dikkat edilmelidir. Canlı tonlarda kullanacağınız eşyalarla baharı evinizde hissettirebilirsiniz. Modern bir dekorasyon sağlamak için ise gri, beyaz ve siyah eşyalar tercih edebilirsiniz.
  • Orta sehpa üzerinde kullanacağınız canlı çiçek ve bitkiler odanızın havasını değiştirebilir. Şeffaf vazo veya küçük bir saksı içinde kullanılan çiçekler, sehpa üzerinde renk ortaya çıkarabilir.
  • Sehpa üzerinde yer alan eşyalarla, asimetrik düzenlemeler yapılabilir.
  • Orta sehpa kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtan izler taşımalıdır. Sehpa üzerinde okuduğunuz kitap, dergi veya yeni pişmiş kurabiyeler bulundurarak, kendi tarzınızı yansıtmış olursunuz.