Rengi ve Tarzıyla İlham Veren Salon Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarının her köşesi özen ve farklı fikirler eşliğinde kişiye özel dizayn edilir. Özellikle misafirlerin ağırlandığı salonların dekorasyonu için rengi ve tarzıyla ilham veren salon dekorasyon fikirleri evlerini yeniden döşemek isteyenler için önem arz eder.

Renk Seçimi Salon Dekorasyonunda

Renk seçimi salon dekorasyonunu da en önemli noktadır. Duvar renklerinden aksesuarlara, halılardan mobilyaya, perdeden zemin taşı ve rengine kadar bir biri ile uyumlu renklerin seçilmesi gözü yormayacak ve ferah ortamlar sağlayacaktır. Bir biri ile uyumlu en fazla üç renk kullanılmalı salon dekorasyonunda, zıt renklerinde uyum sağlayacağı konseptler de şıklık yaratabilir. Tercihler tek renk olacaksa sıcak renkler seçilmeli ve kırlent gibi aksesuarlar renkli seçilerek salonlara canlılık, hareketlilik ve ruh katılmalıdır. Anlamsız renkler ve materyallerin birleşimi salon dekorasyonunda göz yorduğu gibi ruhsal olarak olumsuz etki yaratır.Rengi ve Tarzıyla İlham Veren Salon Dekorasyon Fikirleri

Tarz Nasıl Olmalıdır Salon Dekorunda?

Yıllık dekorasyon trendleri gayet şık ve modern olarak kendini gösterir. Belki kısa süreliğine de olsa bu trendler ihtiyaca cevap verebilir ancak bilinmesi gereken o yaşam alanında yaşayacak kişilerin tarzına uygun dekore edilecek salonlardaki konfor ve yaşanmışlık daha önemlidir. Onun için dekore edilecek salonlarda kişinin yaşam tarzına uygun mobilyalar seçilmelidir. Sadece görsellik anlamı taşıyacak salon dekorlarından uzak durulmalıdır. Tarzla alakalı olmayan salon dekorları kasvetli ve bunaltıcı bir reaksiyon yansıtır.