Retro Tarzı Mobilyalar İle Tarzı Yakalayın

Retro geçmişten günümüze etkisini üzerimizden hiçbir zaman atamamıştır. Tasarım olgusu üzerinde geçmişten beri hayla birçok farklı grup tarafından kullanılmaktadır. Moda, kıyafet, makyaj tasarımı gibi birçok alana dâhil olmaktadır. Şu an en çok merak edilen konulardan biri Retro’nun mobilyalar konusunda tercih ediliyor olmasıdır. Birçok iç mimari dergide ve dekorasyon kitapçıklarında göreceksinizdir ki Retro tasarım mobilyalar günümüzde tekrardan tercih edilmeye başlamıştır. Aksesuar olarak ya da mobilya tasarımı olarak daha çok tercih edilen bu akım birçok firmanın tasarım yüzü ve reklamı olmaya devam etmektedir. İşte sizlerde bu şekilde retro tarzı mobilyalar ile tarzı yakalayın. Retro tarz sadece eski düzenekteki gibi tercih edilmesinin dışında modern ürün tasarımı ile birleştirilerek özgün tasarımlar oluşturulmaktadır.

Retro ve Uygun Renk Tonlaması

Retro tarz genellikle koyu toprak tonlarının ve turuncu, sarı gibi ya da yeşil tonlarının tercih edildiği bir tarzdır. Şu günlerde daha çok bu uyum ile sizlerde tarzı yakalayabilirsiniz. Ayrıca kendine has tasarımları bulunan bu dönem tasarımı birçok üründe farklı ve minimaliz ürünler ortaya koymaktadır.Retro Tarzı Mobilyalar İle Tarzı Yakalayın

Tasarım ve Retro Tarzı

Retro döneminin yaşandığı zamanlarda herkesin farklı bir tarzı oluşuyordu. Çünkü Retro tarzın ilk öncül içinden geldiği gibi özgürce tasarımlamak. İşte mobilya gibi iç dekora bu tasarım anlayışı girdiği zaman birbirinden farklı renk tonları ve semboller ile birlikte sizlerde gündem tarzını yakalamış olacak sızınız. Ayrıca doğa ile iç içe olan bu tasarım anlayışı sizi duygu ve düşünce gibi durumlarda daha çok hayata bağlayacaktır.