Rustik Dekorasyon

Dekorasyon yapmaya karar veren herkes rustik kelimesini mutlaka duymuştur. Peki, rustik dekorasyon nedir? Rustik dekorasyonu tanımlayacak birden fazla cevap mevcuttur. Son zamanlarda rustik en çok perde asma yöntemi için kullanılıyor. Perdeleri artık kornişe dümdüz asmak yerine büyük halkalar vasıtasıyla metal ya da ahşap bir bar üzerine asmak mümkün oluyor. Bu tarzda kullanılan perdelere de rustik perdeler denir. Perdeler bu şekilde en çok yazlık evlerde ve dağ evlerinde kullanılıyor.

Rustik Dekorasyonda Öne Çıkan Unsurlar

Rustik dekorasyon söz konusuysa en önemli parçalar, el yapımı ve doğal bileşenler içermesidir. Bambu ya da hasır gibi doğal malzemeler dekorasyon için sık sık tercih edilir. Oldukça doğal görünmesi esas alınır. Bunun doğal bir sonucu olaraktan yazlık evlerde, dağ evlerinde ve çiftlik evlerinde tamamlayıcı parçalar olarak kullanılır. Rustik tarza, dikkatleri üzerine toplayan taş ya da fayanslar eklenir. Kullanılan taşlar ya da malzemelerin üzerinde el yapımı desenlere yer verilir. Buda yine ortama daha rustik bir hava katar.

Rustik Dekorasyon

Rustik Tarzın Vazgeçilmez Parçaları

Üzerinde el yapımı desenlerin yer aldığı mermerler, doğal taşlar ya da seramikler en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemelerin en doğal halleri tercih edilir. Yani işlenmemiş ahşap, boya sürülmek yerine renkli vernik atılmış mobilyalar, porselenler, seramikler bu tarzı güçlü kılan parçalardır.

Rustik Dekorasyon

%100 tasarımsal ürünler. Yani farklılığı sonuna kadar analiz edebilmeniz adına yenilikler kendisini net şekilde gösterir. Yukarıda, bir tablo ile dahi ne gibi yenilikleri yaşam alanında meydana getirebileceğinizi görebilirsiniz. Tablolarda, masalarda, yataklarda ya da daha yeni seçeneklerde aklınıza gelebilecek tüm yenilikler kendisini net şekilde gösterir.

Rustik Dekorasyon

Renklilikler üzerinde duran bir prensip. Türkiye genelinde ki dekorasyon uzmanları, özellikle bu seçenekler üzerinde daha modern ürünler tasarlıyor. Yukarıdaki resimli örneklerde komodin ve aynı zamanda yorganda dahi rustik bir tarz görebilme şan sına sahipsiniz. Görsel kalite kendisini her şekilde gösteriyor. Web sitemizde genel itibari ile modern mobilya seçenekleri üzerinde daha farklı fikirleri sizlere sunuyor ve inceliyoruz.

Rustik Dekorasyon

Vintage esintileri, özellikle evlerinizde ciddi anlamda farklılıklar sunar. Yukarıda da bunun en net örneğini görebilirsiniz. Vintage ve rustik sanatının birbiri ile tam uyumlu olması da yine iyi bir seçenek diyebiliriz sanırım. Dolayısı ile çok fazla abartıya kaçmadan evleriniz için büyük yenilikler ön plana çıkabilir.

Rustik Dekorasyon