Sallanan Sandalye Tamiri Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta ev, balkon, piknik ve bahçe gibi alanlarda her daim bulundurulan sandalyeler, yeri geldiği zaman özel bir hediye ya da manevi bir değere sahip olabiliyor. Bizdeki manevi ya da maddi açıdan değerli olan bazı sandalyeler elbette ki uzun kullanımlar sonucunda bozulma ya da kırılmalara maruz kalabiliyor. Oldukça rahat olan bazı sandalye türleri vardır ve bazen bunların yenilenmesi ya da tamir edilmesi gerekir. Örneğin, elimizde bulunan bir sallanan sandalye tamiri nasıl yapılır?

Problemli Kısımları Analiz Etme

Manevi ya da maddi açıdan bir değer taşıyan sallanan sandalyeler, rahatına düşkün kişiler tarafından tercih edilir. Eğer bunun bir sıkıntısı varsa ilk olarak her açıdan fotoğraf çekilmesi gerekir ki tamir esnasında neyin nereye nasıl monte edileceği konusunda karışıklık yaşanmasın. Daha sonra sıkıntılı parçaları kontrol edilir ve ona göre eksik parça neyse o temin edilir. Gerekli malzemeler ise, tornavida, tutkal, ek ahşap ve boyadır.Sallanan Sandalye Tamiri Nasıl Yapılır?

Tamir Etme

Eğer ufak tefek gevşeme, gıcırdama gibi sıkıntısı varsa bu, vidaları sıkma ya da tutkalla yapıştırabilirsiniz. Şayet alttaki kavisli kısımda bir sıkıntı varsa, o parçayı alarak bir marangozdan aynı ölçülerde bir parça yapmasını isteyebilirsiniz. Ardından bu kavisli ahşabı en başta çekmiş olduğunuz fotoğrafa bakarak aynı şekilde yerleştirebilirsiniz. Daha sonra gerek duyulursa da sandalyenin rengiyle aynı renge boyayarak, zımpara ve ardından cila çekerek eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.