Salon Dekorasyonunda Doğal Renkler

Evinizin dekorasyonunu yaparken abartıdan uzak doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız doğal renkleri tercih etmelisiniz. Duvardaki boya rengi, mobilyaların rengi, koltukların rengi her biri birbiriyle uyumlu doğal renklerden oluşmalıdır. Parlak, ışıldayan, göz alıcı ve dikkat çeken renklerin haricinde kalan sade renkler doğal olarak nitelendirilebilir. Beyaz, siyah, kahverengi, toprak rengi, gri, bej, su yeşili, uçuk mavi, vizon gibi renkler doğal renkler arasında sayılabilir. Bir evin genel havasını belirleyen alan salon olduğu için özellikle salon dekorasyonunda doğal renkler kullanılırsa bütün olarak doğallığa kavuşulabilir.

Doğal Renklerden Oluşan Huzurlu Salonlar

Abartıdan kaçarak oluşturulacak bir salon dekorasyonunda sade ve gözü yormayan detaylar kullanmalıdır. Ancak sadelik yakalamaya çalışılırken renk tonlarının geçişlerini iyi ayarlamak gerekir, doğru geçişler yakalanmazsa sıkıcı ve boğuk bir hava oluşabilir. Renk tonlarını seçerken kumaştan, aksesuara, duvardan mobilyaya her alanda doğru geçişleri bulmak gerekir. Mesela; beyaz renk doğal bir renktir ve bu renkle dekore edilen bir salon sade, zarif ancak hareketsiz bir görünüme sahip olacaktır. Sadelikten kurtarmak için siyah yastıklar, puf veya aksesuarlar kullanmalısınız. Gümüş aksesuar ve detaylar da ortamı hareketlendirir ve lüks bir görünüm ortaya koyar.

Salon Dekorasyonunda Doğal Renkler

Aksesuar Seçerken Dikkatli Olun

Doğal renklerin hakim olduğu bir salonu hareketlendirmek için dekoratif, metal,kristal, cam aksesuarlar kullanabilirsiniz. Duvarlarda dekoratif aynalar kullanırsanız da ortama derinlik kazandırıp hareket yaratabilirsiniz.