Salon Dekorasyonunda Renk Seçimi

Salon denilince ilk akla gelen detay büyük bir odanın içinde yer alan devasal koltuklar ve ağır mobilyalar akla gelir. Sürekli kapısı kapalı olan ve sadece misafirlerin görebileceği bu alanda renk uyumu oldukça önemlidir. Gözü yormayan dekorasyon rengi tercih edilmelidir. Eşyaların tarzı kısmen de olsa renk uyumunu yansıtır. Bu nedenden dolayı salon dekorasyonu yaparken renklerin sıcaklığını ve uyumunu göz ardı etmeden yapmamız gerekir. Salonlar genellikle büyük alana sahip oldukları için koyu renklerde tercih edilebilir. Ancak aksi durumda yani salon küçük ise mutlaka açık renklerin hâkim olması gerekir. Hem alanı daha geniş gösterir. Hem de ortamın kasvetli havasını dağıtır. Bu detaya çok önem vermek gereklidir. Salon dekorasyonunda renk seçimi için farklılıkları değerlendirin.

Salona Hâkim Renk Tasarımları

Evin dekorasyonu sizin zevkiniz ve kişiliğinizi yansıtır. Bilim adamları uzun yıllar boyunca bu tezi savunmuşlardır. Bundan dolayı özellikle salon dekorasyonunda kullanılan renkler birbiri ile uyum sağlamalıdır. Mobilyaların tarzına göre renk tercihi çok önemli olsa da kullanılan tüm renkler birbiri ile ilgili olması gerekir. Ancak son yıllarda trendlere bakıldığında tamamen birbiri ile zıt renkler kombine edilmektedir. Renk seçimi yaparken kombin durumuna çok dikkat ediniz.Salon Dekorasyonunda Renk Seçimi

Renkler İçinizi Açsın

Salon renkleri genelde beyaz, bej, kahverengi ve siyah olarak düşünülür. Fakat bu renkleri rafa kaldırıp mor, mavi pembe ve turkuaz renklerini tercih edebilirsiniz. Tarzınız seçimlerinizde saklıdır.