Salon Nasıl Yerleştirilir

Birçok şeyde olduğu gibi oturma alanlarında, yaşam alanlarında da moda söz konusu. Son birkaç yılda bu alanda önemli değişimler yaşanıyor. Salon evlerin en önemli alanlarından biri kısa süre öncesine kadar sadece misafirler için ayrılan bu bölüm artık evlerin yaşam alanı haline geldi. Salonlarda kısa zaman öncesine kadar vitrinler, büyük mobilyalar vb. şeyler yer alıyordu. Bu gibi ayrıntılar artık çok tercih edilmiyor. Böyle bir yerleşmeni yaşam alanını daralttığı,kullanım zorluğu yaşattığı biliniyor. salon nasıl yerleştirilir? bunun en doğru yanıtı bulmak için salonunuzun ebatlarını göz önünde bulundurmalı buna göre bir karar vermelisiniz. Küçük bir salon ile büyük salon arasında büyük farklar söz konusudur.

Büyük Salonlarda Yerleşme

Salonu büyük olanların az eşya ile salonu zengin göstermesi çok zor olabiliyor. Böyle salonlarda açık kitaplıklar, köşe takımları, büyük birkaç heykel ya da vazo kullanarak salonda az eşya çok kullanım kolaylığı yakaladığınız gibi salonunuzun boş görünmesini de engelleyebilirsiniz.

Salon Nasıl Yerleştirilir

Küçük Salonlarda Yerleşme

Küçük bir alana sahipseniz büyük oturma gruplarından kaçınmalısınız. Aynı küçük alana derinlik vermesi açısından kullanışlı bir aksesuar olacaktır. Küçük bir salonda aksesuarları iyi seçmek gerekiyor. Yaşam alanını daraltacak büyük aksesuarlar yerine küçük iyi seçilmiş aksesuarları seçmelisiniz. Böyle bir salonda büyük eşyalar yerine işlevselliği olan parçaları seçmeli büyük dolap vb. şeylerden mutlaka uzak durmalısınız.