Tuğla Duvarlar ile Uyumlu Mobilyalar

Modern evlerde dekorasyon amaçlı olarak duvarda tuğla motifleri kullanılmaktadır. Özellikle bir miktar retro amacı vermek için kullanılan bu dekor aynı zamanda geçmiş ile günümüz arasında bir bağlantı oluşturarak ev içerisinde çok ayrı bir hava estirmektedir. Tuğla dekorasyonları turuncu olabildiği gibi siyah veya gri gibi farklı renklerde de tercih edilebilir. Peki, tuğla duvarlar ile uyumlu mobilyalar arayışında neler tercih edilebilir.

Uyumlu Mobilyalar

Tuğla duvar dekorasyonu genellikle belli bir alanı vurgulamak için kullanılmaktadır. Bu alanlar için evlerde genelde herkesin gözünün çevirili olduğu alanlar tercih edilir. Televizyon ünitesinin olduğu bölme bunun için uygundur. Evde bulunan tuğla renk ve dekoruna göre uyumlu bir televizyon ünitesi seçmek ve ünite üzerinde doğal ahşap bulunması bu iki retro öğenin birleşerek ev içerisinde bir uyum oluşturmasını sağlayabilir. Aynı zamanda gerçek ahşap ve şık tasarımlı bir yemek masası da tuğla duvar ile uyum sağlamaktadır.Tuğla Duvarlar ile Uyumlu Mobilyalar

Zıtlığın Uyumu Da İlgi Çekebilir

Tuğla duvarla antik ve retro dizaynların uyumlu olması kadar modern ve futuristik tasarımların da zıtlık içerisinde uyum sağlaması en çok karşılaşılan dekor tarzlarındandır. Özellikle yemek masası ya da TV ünitesi seçerken şık ve minimalist tasarımların seçilmesi tuğla duvarın daha belirgin olmasını sağlayacak böylece ev içerisinde ki görsel şıklığı katlayacaktır. Tuğla duvar dekorasyonlarında en önemli detaylardan biride doğru ışıklandırma ile tuğla duvarın göz önüne alınmasıdır.