Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizde bazı yenilikler yaparak hayatınıza enerji mi katmak istiyorsunuz? Değişiklik yapmak için çok fazla maddi gücünüz yok mu? Harika fikirlerle çok ucuza evinizi yenileyebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece biraz yaratıcılık gücünüzü ortaya çıkarmak ve harekete geçmek. ucuz ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Evinizde Nasıl Değişiklik Yaratabilirsiniz?

Yıllardır kullandığınız mobilyalarınız var ancak değişiklik yapmak istiyorsunuz, yenisini almak istemiyorsunuz. Mobilyalarınızı boyatarak harika bir dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. boyanan mobilyalar bambaşka bir görünüme kavuşurlar. Koltuklarınızı kaplatarak onları da ucuza değiştirmiş olursunuz. Ellerinizle diktiğiniz kırlentleri de koltuklara koyduğunuzda eviniz yepyeni bir havaya bürünecek. Evde kullanmadığınız farklı aksesuarlar veya objeler varsa bunları farklı amaçlarda değerlendirerek yeni görünümler elde edebilirsiniz. Mesela; kullanılmayan bir rafı boyayın kitaplık yapı, bir ahşap merdiveni elden geçirin ve banyoya raf olarak koyun. Bunun gibi ufak değişiklerle evinizi çok daha ucuza yenileyebilirsiniz.Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Duvarlara Kağıt Veya Boya Uygulayın

Salonda bir duvar yüzeyinde kağıt döşemesi uygulayarak ya da faklı bir renk boya uygulayarak evin tüm havasını değiştirebilirsiniz. Küçük aksesuarlar üzerinde ellerinizle yapacağınız ufak değişiklikler, boyalar ile bunları yeni bir hale dönüştürebilirsiniz. Evinizin farklı köşelerine yeni canlı çiçekler koyabilirsiniz. Atmayı düşündüğünüz eşyalarınız varsa onları atmak yerine geri dönüşüm olarak değerlendirin, şişelerden lamba, kavanozları boyayarak baharatlık, eski dolaplara yeni raflar ekleyerek fonksiyonlarını artırın ve daha rahat bir kullanım sağlayın.