Vintage Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Son zamanlar vintage ürünlere karşı ilgi artmıştır. Vintage eski zamanların esiniti olan bir tarzdır. Vintage mobilyalar da bu ürünlerin arasındadır. Fakat vintage mobilyaları kullanmak çok kolay değildir. Eski ürünlerden kaçmayarak sadece mobilyalarınız da değil, dekorasyon eşyalarında da kullanmalısınız. Böylelikle vintage görünümünü tamamlanmış olur.

Vintage Mobilya Renk Seçimi

Renk seçimleri oldukça önemlidir. Çünkü vintage mobilyalar da genelde soft renklerden oluşmaktadır. Bej, kırık beyaz, krem, soluk mavi gibi renkler sıkça tercih edilen renklerdir. Fakat özellikle tekli koltuklarda hardal sarısı, koyu bordo, küf yeşili de tercih edilmesi gereken renklerin arasındadır. Genellikle kenarları ahşap olan mobilyalar, kahverengi tonlarından oluşmaktadır. Halılar da bu renk uyumundan ayrılmamalıdır. Tamamen solgun bir vintage mobilyaları daha can alıcı kalmak için zıt tonları kullanarak odanızın görüntüsünü daha çekici bir hale sokabilirsiniz. Böylelikle soluk tonların soğukluğunu ısıtabilirsiniz.

Vintage Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Vintage Mobilya Kullanım Alanları

Salon ve oturma odasında daha sık tercih edilmektedir. Görüntü rahatlığa göre daha önemli olduğu için genel kullanım alanlarında kullanılmaktadır. Vintage mobilyaların en belirgin özelliği yapılan ham maddenin doğal olmasıdır. Plastik ürün kullanımı çok azdır. Ahşap, deri ve çeşitli kumaşlardan oluşabilmektedir. Rahatlığınız ve zevkinize göre seçebilirsiniz. Sehpa ve masalar cam maddesinden ziyade ahşaptan oluşmaktadır. Son zamanlar da yatak odalarında da özellikle yatak başlıklarında kullanımı yaygınlık göstermeye başlamıştır.

Vintage Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır ?